Bugun...
Bizi izleyin:Entegre Kentsel Su Yönetimi Kapanış Çalıştayı Yapıldı

Tarih: 09-06-2022 12:41:21 + -


Entegre Kentsel Su Yönetimi Kapanış Çalıştayı Yapıldı


Entegre Kentsel Su Yönetimi Kapanış Çalıştayı Yapıldı

 

 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü ev sahipliğinde Sürdürülebilir Şehirler Projesi kapsamında ‘Seçili Büyükşehir Belediyelerinde Entegre Kentsel Su Yönetimi Planı Hazırlanması’na ilişkin çalıştayın kapanış programı gerçekleştirildi. İller Bankası ve Dünya Bankası tarafından finanse edilen ve Sürdürülebilir Şehirler Projesi kapsamında gerçekleştirilen ‘Seçili Büyükşehir Belediyelerinde Entegre Kentsel Su Yönetimi Planı Hazırlanması’na ilişkin Kapanış Çalıştayı  düzenlendi.

Sürdürülebilir Şehirler Projesi kapsamında; hazırlanan ve uygulayıcı kurumlar İlbank ile Dünya Bankası tarafından finanse edilen Seçili Büyükşehir Belediyelerinde Entegre Kentsel Su Yönetim Planının Hazırlanması Danışmanlık İşine ait Büyükşehir Belediyelerinin kentsel su sisteminin değerlendirilmesi, Büyükşehir Belediyelerine bağlı Su ve Kanalizasyon İdarelerinin çevresel, finansal, ekonomik ve sosyal sürdürülebilirliklerini aşamalı olarak iyileştirilmeleri konuları proje kapsamında rapor olarak idareye sunulacaktır.

Çalıştaya İller Bankası Genel Müdürlüğü Temsilcileri, KASKİ Genel Müdürlüğü Temsilcileri, Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü Temsilcileri, Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediye Temsilcileri ile Paydaş Kurum Yetkilileri katıldı.

 

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan KASKİ Genel Müdür Yardımcısı Mustafa UZUNLAR;

‘’Entegre Kentsel Su Yönetim Planı Hazırlanması çalışmaları Sürdürülebilir Şehirler Projesi kapsamında Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğümüz tarafından Dünya Bankası'nın teknik ve mali desteğiyle, İller Bankası koordinesinde yürütülmektedir.

Sürdürülebilir Şehirler Programı Bileşen A kapsamında çalışmaları yürütülen Entegre Kentsel Su Yönetimi Planı Hazırlanması İşi kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde müşavir firmamız DOLSAR-ÜÇER-YÜKSEL ortak girişimi tarafından toplamda altı adet rapor hazırlanmıştır. Raporlarla ilgili detaylar ilerleyen oturumlarda sunulacaktır.

Projede emeği geçen DOLSAR-ÜÇER-YÜKSEL ortak girişimine, siz paydaş kurumlarımıza ve KASKİ Genel Müdürlüğü personelimize teşekkürlerimi sunuyorum.

Bugün burada bu proje kapsamında düzenlenen Kapanış Çalıştayının tüm katılımcılara hayırlı olmasını diliyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum ‘’dedi .

Çalıştayda yapılan açılış konuşmasının ardından Proje Koordinatörü Onuralp MESCİGİL, çalışmanın amacına ve yapılmış çalışmalara yönelik projeye ilişkin sunum yaptı. Öğleden sonra da devam eden çalıştay, paydaş kurum yetkililerinin farklı konulardaki çalışma gruplarına ayrılarak yapılan oturum sonrası sona erdi.
Bu haber 749 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
 • Atatürk
  Atatürk
 • Fantastik
  Fantastik
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • Bebişler
  Bebişler
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
  ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
 • Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
  Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
 • Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
  Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
 • Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
  Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
 • Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
  Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
 • Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
   Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
VİDEO GALERİ
YUKARI