Bugun...
Bizi izleyin:


İBRAHİM GÖĞEM


Facebookta Paylaş

Birlikte Tanıtalım Kahramanmaraş ı.
Tarih: 22-11-2019 15:40:00 Güncelleme: 22-11-2019 15:40:00


Kahramanmaraş; Türkiye'de değil, Dünya'da az rastlanır güzelliklere sahip bir şehir.  ''Bir ucunda ılıcaya gidip kaplıca yapıla bilinecek, diğer ucunda Yedi Kuyularda kayak keyfini sürebileceğiniz, Baş Konuş Yaylasında yeşilin her tonu arasında yoğrulabileceğiniz, Uludaz Tepesinde, Uğur Böceklerinin renk senfonilerine eşlik edebileceğiniz, Döngel, Ekinözü, Yeşilöz, Kapıçam ve Menzelet gibi yerlerde her tadı farklı alabileceğiniz şehirdir Kahramanmaraş. Sıraladığım bu güzellikleri sahip kaç il vardır ülkemizde? Bir elin 5 parmağı kadar. Peki böylesine eşsiz güzelliğe sahip olmasına rağmen, bu güzellikleri tanıtamayan ve kullanamayan kaç şehir vardır? Sanırım sadece Kahramanmaraş'

Dünyada, sadece bir anıt taşını tanıtarak ya da  asırlık bir ağacını kataloglarına koyarak, alelade bir mağarasını süsleyerek pazarlayan ve onlarca milyon turist çeken yerler mevcut., ''Peki neden Kahramanmaraş bu illerden biri olmasın? Sadece şehrimizin değil, ülkemizin de tanıtılmasında öncü olabilecek nüanslara sahip ilimizi tanıtma konusunda gerekli net adımların atılması gerektiğini düşünüyorum. Kahramanmaraş'ın herkesçe sadece dondurmadan ibaret olmadığını bilmesi gerekir diye düşünüyorum'';

Tekstil ve  Çelik  sanayinde lider pozisyondaki ilimize dair yatırımların, turizme de kaydırılmasına dair çalışmalar yapmalıyız. Yedi Kuyular gibi, bölgenin tek kayak merkezine dair reklam çalışmaları arttırılarak, her yıl düzenlenen ulusal ve uluslararası kayak turnuvalarına ev sahipliği yapmak için girişimlerde bulunmalıyız. Ankara – Nevşehir – Kayseri – Kahramanmaraş – Gaziantep – Şanlıurfa – Mardin istikametinde yer alan kültür turları gezilerinde, turistlerce otobüsün camından bakılan şehir değil, konaklatmaya ve tüm güzellikleri tanıtmaya yönelik çalışmalar yapmalıyız.. Bir Zeugma, bir Göbekli Taş gibi çok net örneklerin olduğu tarihi güzelliklerle dolu bölgemizde “Germenica” ya dair yenileme ve kazı çalışmalarına hız vermeliyiz.. İstanbul, İzmir ve Ankara da düzenlenen turizm fuarlarına katılmalı ve şehrimize yakışır görkemli stantlar açmalıyız.. Bu standlarda Kahramanmaraşı karış karış tanıtmalıyız.. Büyükşehir Belediyesi + Valilik + Ticaret ve Sanayi Odası ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün ortak hareket ettiği turizm platformları kurmalıyız.

Ve inanmalıyız…… Halk olarak, işletmeler olarak, yöneticiler olarak, Kahramanmaraş olarak inanmalıyız. İnanın bu güzellikler başka yerde yok.

''Kahramanmaraşlı olmayan ama Kahramanmaraş'ın ekmeğini yiyen, bu şehri çok seven ve bu şehrin hakkettiği yerlerde olması için çaba sarf edecek  bir yönetici olarak sizden rica ediyorum; İnanı Kahramanmaraş Gerçekten Çok Güzel''Bu yazı 12898 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • maraskenthaber gazetemiz
  resim yok
 • Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
 • Manken
  Manken
 • Atatürk
  Atatürk
 • Fantastik
  Fantastik
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
  ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
 • Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
  Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
 • Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
  Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
 • Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
  Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
 • Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
  Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
 • Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
   Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
VİDEO GALERİ
YUKARI