Bugun...
Bizi izleyin:Sanko,Koronavirüs İle Mücadeleye Katkı üretimi.

Tarih: 15-04-2020 16:03:33 + -


Sanko,Koronavirüs İle Mücadeleye Katkı üretimi.


Sanko,Koronavirüs İle Mücadeleye Katkı üretimi.

 

-MST İŞ VE TARIM MAKİNALARI TESİSLERİNDE, HASTANELER İÇİN BİYOLOJİK ÖRNEK ALMA VE ENTÜBASYON KABİNLERİ İMAL EDİLİYOR

-YÖNETİM KURULU BAŞKANI SAMİ KONUKOĞLU: “İLK KABİNLERİ SANKO ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ’NE TESLİM ETTİK. KENTTEKİ DİĞER HASTANELER İÇİN DE AYNI KABİNLERDEN ÜRETİYORUZ”

 

MST İş ve Tarım Makinaları Üretim Tesislerinde, yeni koronavirüsün (COVID 19) bulaş riskini azaltmak amacıyla hastaneler için “Biyolojik Örnek Alma” ve “Entübasyon” kabinleri imal ediliyor.

 

MST – BAŞAK İş ve Tarım Makinaları Yönetim Kurulu Başkanı Sami Konukoğlu, tamamen sosyal sorumluluk anlayışından hareketle MST tesislerinde ürettikleri kabinlerin ilk örneklerinin SANKO Üniversitesi Hastanesi’ne teslim edildiğini söyledi.

 

Koronavirüs pandemisine karşı her kişi ve kurumun sorumlulukla hareket etmesi gerektiğine dikkat çeken Konukoğlu, “Bu süreçte görevli sağlık personeli en büyük risk grubunda yer alıyor. Sağlık personelinin virüsten korunması amacıyla TOFAŞ’ın hazırladığı ve MST Ar-Ge birimimizin geliştirdiği Biyolojik Örnek Alma ve Entübasyon kabinlerinin üretimine başladık” dedi.

 

Örnek alma kabininin içerisinde ultraviyole temizleme özelliği bulunduğunu kaydeden Konukoğlu, “Böylece hem sağlık personeli korunmuş oluyor hem de ultraviyole temizleme sayesinde hasta güvenliğini sağlıyor. Bu vesile ile kabinlerin projelerini hazırlayan ve üretimde kullanımımıza izin veren TOFAŞ yönetimine kurumum ve sağlık teşkilatı adına teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

 

Entübasyon kabininin hastanın havalandırılması için gerçekleştirilen bir işlem olduğuna vurgu yapan Konukoğlu, “Bu işlem sırasında sağlık çalışanı hasta ile yakın temas halinde oluyor. Bu işlem sırasında kullanılan entübasyon kabini sayesinde personel koronavirüsün bulaşma riskine karşı korunuyor” şeklinde konuştu.

 

Koronavirüs hastalarının solunum sorunundan dolayı hastaya hava yolu desteği sağlandığını anımsatan Konukoğlu, şunları kaydetti:

 

“Entübasyon kabini uygulaması ile hastaya hava yolu desteği sağlanırken, sağlık çalışanları ve hastane ortamının bulaşma riski azaltılarak maksimum önlem alınıyor. Bu risk yapay solunum desteği sunulması gereken hastalarda entübasyon denilen solunum yollarına ağızdan bir tüp yerleştirilmesi sırasında daha da artmaktadır. Entübasyon kabinleri işlem sonrası dezenfekte edilerek güvenle kullanılabiliyor.”

 

BİYOLOJİK ÖRNEK ALMA KABİNİ NASIL KULLANILIYOR

Konukoğlu, biyolojik örnek alma kabininin, nasıl kullanıldığını şöyle özetledi:

“Hasta veya virüs şüphesi olan kişi, hastaneye geldiğinde riski azaltmak amacıyla kabine alınıyor. Kabinin izole edilmiş deliklerinden eller içeriye uzatılarak temas olmaksızın örnek alınıyor. Hem sağlık çalışanı hem de kabine giren kişinin, virüsten etkilenme riski azaltılıyor. Kabin, içinde bulunan ultraviyole ışık sistemi ile her kullanım sonrası çok kısa sürede temizlenerek, bir sonraki hasta için hazır ediliyor.”
.

MST HAKKINDA

MST İş ve Tarım Makinaları, Gaziantep 4’üncü OSB’de 42.000 metrekare kapalı alanlı, modern teknoloji ile donatılan tesislerde ürettiği MST markalı kazıcı yükleyici, teleskopik yükleyici ve ekskavatörlerle, ülkemiz sanayiine önemli değer katmaktadır.

 

Ar-Ge çalışmaları ile ürün gamını sürekli artıran ve yeni teknoloji çalışmaları yapan MST’nin Ar-Ge çalışmalarını, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca tescillenen Ar-Ge merkezinde Türk mühendis ve teknisyenler yürütmektedir.
Bu haber 9398 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Ekonomi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • maraskenthaber gazetemiz
  resim yok
 • Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
 • Manken
  Manken
 • Atatürk
  Atatürk
 • Fantastik
  Fantastik
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
  ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
 • Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
  Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
 • Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
  Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
 • Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
  Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
 • Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
  Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
 • Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
   Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
VİDEO GALERİ
YUKARI