Bugun...
Bizi izleyin:KSÜ Tıp Fakültesinde Mezuniyet Heyecanı

Tarih: 01-07-2022 14:01:06 + -


KSÜ Tıp Fakültesinde Mezuniyet Heyecanı


KSÜ Tıp Fakültesinde Mezuniyet Heyecanı

Üniversitemizin 30. Kuruluş Yıl Dönümünde 19. Dönem Mezunları

 

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Tıp Fakültesi 19. Dönem mezunları, KSÜ Yunus Emre Kongre ve Kültür Merkezi Sezai Karakoç Konferans Salonunda düzenlenen mezuniyet töreninde “Hekimlik Yemini” ederek doktorluk mesleğine ilk adımı attı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Taner Okumuş, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bekerecioğlu, KSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi (Tıp Fakültesi Hastanesi) Başhekimi Prof. Dr. Sefa Resim, akademisyenler, öğrenciler ve öğrenci ailelerinin katılımıyla düzenlenen Tıp Fakültesi 2021-2022Akademik Yılı Diploma ve Yemin Töreninin açılış konuşmasını üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can yaptı.

Eğitim süresince genç hekim adaylarına hiçbir desteği esirgemeyen fedakâr ailelere ve hocalara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, mezun hekimlere meslek yaşamlarında başarı dileklerini sundu.

Üniversite üst yönetimi olarak öğrencilerin en iyi şartlarda yetişmeleri için Tıp Fakültemiz ile Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanemize üniversitemizin imkânları ölçüsünde gereken her türlü desteği sağladıklarını ifade eden Rektör Can, “Fakültemiz ve hastanemizin eksikliklerinin giderilmesi noktasında fiziki altyapı, medikal teknoloji, yetişmiş insan kaynağı ve diğer destek unsurların sağlanması hususunda büyük gayret sarf ettik. Bütün bu çalışmalar sizlerin en iyi şekilde yetişmeniz için yapıldı.” dedi.

Tıp Fakültesi kadrosunun her geçen gün daha da güçlendirildiğini belirten Rektör Can, talep edilen kadroların neredeyse yarısını Tıp Fakültesine ayırdıklarını söyleyerek önümüzdeki haftalarda yeni kadroları ilana çıkacaklarının da müjdesini verdi.

“Sizler bugün mezun da olsanız hayatınız boyunca KSÜ ailesinin mensupları olarak kalacaksınız.” diyen Rektör Can, üniversitemizin ‘Sürekli Öğrenmenin, Değişimin ve Geleceğin Adresi’ sloganını hatırlatarak genç hekimlere hayatları boyunca kendilerini geliştirmeye devam etmeleri ve öğrenme süreçlerinin içerisinde yer almaları tavsiyesinde bulundu.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bekerecioğlu ise mezunlara kutsal bir mesleğin mensupları olduklarını hatırlatarak ve hekimlik mesleğinin icrasında önemli gördüğü noktalara dikkat çekerek 19. Dönem mezunlarının doktorluk mesleğine hazırlanmasında emeği geçen ailelere, hocalara, üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Rektör Yardımcıları ve ilimiz sağlık paydaşlarına teşekkürlerini sundu.

Tıp Fakültesi 19. Dönem mezunları adına ise dönem birincisi Dr. Yaren Kale bir konuşma gerçekleştirdi.

Açılış konuşmalarının ardından 19. Dönem birincisi Dr. Yaren Kale, Rektör Prof. Dr. Niyazi Can ve Dekan Prof. Dr. Mehmet Bekerecioğlu ile birlikte yaş kütüğüne plaket çaktı.

Tıp Fakültesi 19. Dönem birincisi Dr. Fatma Mine Eren’e mezuniyet ve onur belgesi ile plaketini Rektör Prof. Dr. Niyazi Can verdi. Dönem ikincisi Dr. Nahide Nur Aybala Güngör’e belge ve plaketiniRektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Taner Okumuş verirken, dönem üçüncüsü Dr. Gökhan Durukan belge ve plaketini Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bekerecioğlu’nun elinden aldı. 

Acil Tıp Uzmanları Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak verilen “Acil Tıp Stajında En Başarılı İntörn Doktor” ödülünü ise Dr. Ömer Faruk Çiçek, Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Hakan Hakkoymaz’ın elinden aldı. Aynı zamanda Tıp Fakültesi Dönem 6 temsilcisi de olan Dr. Ömer Faruk Çiçek’e mezuniyet belgesi ile plaketini,  Dönem 6 Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Ebru Fındıklı verdi.

Tıp Fakültesi 2021-2022Akademik Yılı Diploma ve Yemin Töreni, 18. Dönem mezunlarının ‘Hekimlik Yemini’ etmeleri ve keplerini atmaları ile son buldu.

 
Bu haber 2726 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
 • Atatürk
  Atatürk
 • Fantastik
  Fantastik
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • Bebişler
  Bebişler
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
  ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
 • Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
  Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
 • Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
  Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
 • Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
  Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
 • Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
  Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
 • Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
   Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
VİDEO GALERİ
YUKARI