Bugun...
Bizi izleyin:KSÜ DÜNYANIN FARKLI YERLERİNDEN GELEN ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI

Tarih: 23-11-2019 12:58:11 + -


KSÜ DÜNYANIN FARKLI YERLERİNDEN GELEN ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI


KSÜ DÜNYANIN FARKLI YERLERİNDEN GELEN ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Gençlik Çalışmaları Koordinatörlüğü tarafından desteklenen ve Kahramanmaraş Gençlik Hareketi Kültür ve Dayanışma Derneğinin yürüttüğü ‘Kültürel Mirasın Yansıması’ projesi kapsamında Litvanya, Romanya, Makedonya ve Hırvatistan’dan Kahramanmaraş’a gelen gençleri ağırladı.

 

Proje kapsamında 16-25 Kasım 2019 tarihleri arasında Kahramanmaraş’ta çeşitli etkinliklere katılacak olan gençler KSÜ Avşar Yerleşkesini gezdiler. Üniversite ve yerleşke hakkında yetkililerden bilgi alan gençler daha sonra Rektör Prof. Dr. Niyazi Can’ı ziyaret ettiler.

 

Litvanya, Romanya, Makedonya ve Hırvatistan’dan gelen gençleri Yönetim Kurulu Toplantı Salonunda ağırlayan Rektör Can, üniversite hakkında bilgiler verdi. KSÜ’de 56 farklı ülkeden 2 bin 556 misafir öğrencinin eğitim gördüğünü belirten Rektör Can, “Üniversite olarak uluslararası ilişkiler noktasında önemli bir seviyeyi yakaladık. Dünyanın her yerinden çok sayıda üniversite ile ikili anlaşmalarımız var. Yabancı uyruklu misafir öğrenci sayımızı her geçen yıl hem nicelik hem nitelik olarak yukarıya çekiyoruz.” diye konuştu.

 

Farklı ülkelerden gelen misafir öğrencilerin eğitimlerini en iyi şekilde tamamlamalarına bütün üniversite olarak özen gösterdiklerini belirten Rektör Can, “Bizlere ailelerinin emaneti olan öğrencilerimizin donanımlı bireyler olarak yetişip ülkelerinde bizleri en iyi şekilde temsil etmeleri için gayret ediyoruz. Ülkemizin ve şehrimizin konukseverliğini misafir öğrencilerimize hissettirmek, onlara en sağlıklı barınma ve eğitim olanağını sunmak için bütün şehir olarak işbirliği içerisinde hareket ediyoruz. Siz değerli gençleri de üniversitemizde ağırlamaktan memnuniyet duyduk. Uluslararası kalitede eğitim-öğretim faaliyetlerini başarıyla sürdüren üniversitemize farklı ülkelerden öğrencileri bekliyoruz.” dedi.

 

Kahramanmaraş Gençlik Hareketi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Akdeniz ise "Kültürel Mirasın Yansıması" projesi hakkında bilgiler vererek, kendilerini kabul eden Rektör Can’a teşekkürlerini sundu.

 

Üniversite gezisi kapsamında Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özkarcı tarafından proje kapsamında üniversitemizi ziyaret eden gençlere Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda “Kahramanmaraş’ın Kültürel Değerleri” başlıklı konferans sunumu gerçekleştirildi.
Bu haber 756 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Eğitim Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • maraskenthaber gazetemiz
  resim yok
 • Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
 • Manken
  Manken
 • Atatürk
  Atatürk
 • Fantastik
  Fantastik
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
  ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
 • Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
  Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
 • Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
  Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
 • Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
  Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
 • Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
  Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
 • Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
   Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
VİDEO GALERİ
YUKARI