Bugun...
Bizi izleyin:Kamek Kursiyerlerinden Büyükşehir’e Teşekkür

Tarih: 17-11-2022 16:13:53 + -


Kamek Kursiyerlerinden Büyükşehir’e Teşekkür


Kamek Kursiyerlerinden Büyükşehir’e Teşekkür

KAMEK’te Öğreniyor, Doğada Pratik Yapıyorlar

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen KAMEK Fotoğraf Çekimi Kursu’nda kursiyerler hem teorik bilgiler öğreniyor hem de şehrin tarihi ve doğa harikası mekânlarında gerçekleştirdiği uygulamalı fotoğraf çekimleriyle bilgilerini pratiğe döküyor.

 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Meslek Edindirme ve Sanat Eğitimi Kursları, 36 farklı branşta bin 59 kursiyeriyle eğitimlerini sürdürüyor. KAMEK’te en çok talep gören kurslardan bir tanesi de Fotoğraf Çekimi Kursu oldu. KAMEK Kurs Merkezi’nde eğitmen Melih Gemci tarafından kursiyerlere; temel fotoğraf çekim teknikleri, fotoğraf makineleri ve ayarları, fotoğrafta ışık ve kompozisyon ile arşivleme teknikleri başta olmak üzere fotoğrafçılığa dair pek çok eğitim veriliyor. Fotoğraf çekimine dair teknik bilgiler öğrenen kursiyerler, uygulamalı eğitimlerde ise şehrin tarihi mekânlarını ve doğal güzellikleri ziyaret ederek çektikleri fotoğraflarla bilgilerini pratiğe döküyorlar. Bu kapsamda düzenlenen etkinlikte KAMEK Fotoğraf Çekimi Kursu öğrencileri, şehrin doğal güzelliklerinden Döngel Şelalesi’ni ziyaret ederek uygulamalı fotoğraf çekimi gerçekleştirdi. Kursun çok faydalı olduğunu ve yeni şeyler öğrendiklerini belirten kursiyerler, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

“Kendimizi Geliştirebiliyoruz”

Fotoğraf Çekimi Kursu öğrencilerinden Mustafa Torun, “Bu kursta fotoğraf çekimine dair yeni bilgiler öğrendim. Kursu başarıyla tamamlamamızın ardından bizlere verilecek olan Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikanın da çok işimize yarayacağını düşünüyorum” dedi. Diğer bir kursiyer Tuğba Kuş ise, “Seramik işiyle ilgileniyorum. Ürünlerimin fotoğrafını daha profesyonel bir şekilde çekebilmek için bu kursa katılmıştım. Fotoğraf konusunda çok yetkin olmadığımı fark ettim ve burada aldığım eğitimlerle kendimi geliştirebiliyorum. Kendi ürünlerimin fotoğrafını nasıl çekeceğimi öğrenmenin yanı sıra sanatsal olarak da kompozisyon, ışık ve makine kullanımıyla ilgili detaylı bilgiler öğreniyoruz. Bizlere bu imkânı sağlayan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Kursiyerlerden Büyükşehir’e Teşekkür

Kursun kendisine çok faydalı bilgiler kattığını belirten Olcay Yolkulu, “İnternet ve sosyal medyadan KAMEK Kursları’na başvuruların başladığını gördüm. Fotoğrafçılığa da ayrı bir merakım olduğu için hemen başvuru yaptım. Bu kursta fotoğrafın sadece bir tuşa basmaktan ibaret olmadığını öğrendik ve fotoğrafçılık konusunda teknik bilgiler ediniyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hayrettin Güngör’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Diğer bir kursiyer Mücahit Gürgün, “Sütçü İmam Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisiyim. Fotoğraf çekimine ilgi duyuyorum. Bu noktada kendimi geliştirmek için KAMEK Fotoğraf Çekimi Kursu’na katıldım. Hocalarımızın desteğiyle teknik olarak donanım sahibi olmaya başladık. Büyükşehir Belediyesi’ne ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Bu haber 727 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
 • Atatürk
  Atatürk
 • Fantastik
  Fantastik
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • Bebişler
  Bebişler
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
  ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
 • Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
  Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
 • Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
  Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
 • Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
  Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
 • Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
  Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
 • Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
   Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
VİDEO GALERİ
YUKARI