Bugun...
Bizi izleyin:Kahramanmaraş’ın Sorunlarına Çözüm Üretene KSÜ’den Büyük Müjde!

Tarih: 05-06-2020 10:24:49 + -


Kahramanmaraş’ın Sorunlarının Çözümüne Katkı Sunan Projelere ve Lisansüstü Tezlere KSÜ'den Yüzde 50’ye Kadar İlave Destek


Kahramanmaraş’ın Sorunlarına Çözüm Üretene KSÜ’den Büyük Müjde!

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Kahramanmaraş’ta AR-GE eksikliği nedeniyle yapılamayan, şehrin sorunlarının çözümünü temel alan akademik proje ve lisansüstü tez çalışmalarına yüzde 30-50 oranında ilave destek veriyor.

 

KSÜ Senatosunun 05.12.2018 tarih ve 22 sayılı toplantısında alınan kararla KSÜ Bilimsel Araştırma Projeleri Yönergesine “İlimizin sorunlarına yönelik yapılacak lisansüstü tezlere, araştırmalara ve projelere komisyon kararı ile belirlenen bütçenin tezlerde %50’ye, münferit projelerde ise %30’a kadar ilave destekler verilebilir.” ibaresi eklenerek, bu yönde yürütülen akademik çalışmalar teşvik edildi.

 

Kahramanmaraş’ta bulunan kurum ve kuruluşlarla,  özel sektör temsilcileriyle, sivil toplum kuruluşlarıyla ve meslek odalarıyla yapılan yazışma ve görüşmeler neticesinde ilimizde AR-GE eksikliği nedeniyle yapılamayan ancak araştırılmasında fayda görülen 202 konuyu belirleyerek ilan ettiklerini ifade eden KSÜ Rektörü Can, “İlgili konularda yapılan çalışmaları üniversite olarak yüzde %50’ye kadar destekliyoruz. Belirlenen konuların dışında kalan konulara ilişkin talepleri de ilgili birimlerimiz aracılığıyla listeye eklemeye devam ediyoruz. Amacımız şehrimizin ve bölgemizin öncelikli sorunlarına çözüm önerileri getirerek, şehrimizin ve ülkemizin ekonomisine katma değer sunmak.” diye konuştu.

 

Kahramanmaraş’taki kurum ve kuruluşlarla verimli ve etkili işbirliklerini uyum içerisinde yürüttüklerini hatırlatan Rektör Can, “Üniversite olarak topluma eğitim, bilim ve teknolojide öncülük etmek gibi önemli bir misyonumuz var. Kâğıt üzerinde kalan değil, ülke ve bölge için üretim ve katma değere dönüştürülebilen, sorunlara çözüm önerileri getiren akademik çalışmalara öncelik veriyoruz. Bu yönde çalışmalar yürüten akademisyenlerimizi üniversitemiz imkânları ölçüsünde desteklemeye devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Akademik çalışma yapılması planlanan konuların tespiti aşamasında emek veren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Saltalı’ya teşekkür eden Rektör Can, üniversitelerin öncelikle şehir ve bölgenin sorunlarını çözmeye çalışan bilim ve araştırma merkezleri olduğunu sözlerine ekledi.

 

İlk etapta tespit edilen konu başlıklarının üniversitemiz Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi tarafından ilan edildiğini hatırlatan Rektör Can, “Bu konular dışında kalan araştırılmasında fayda görülen konu önerileri proje@ksu.edu.tr üzerinden elektronik posta ile iletilebilir.” dedi.
Bu haber 6481 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Eğitim Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • maraskenthaber gazetemiz
  resim yok
 • Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
 • Manken
  Manken
 • Atatürk
  Atatürk
 • Fantastik
  Fantastik
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
  ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
 • Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
  Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
 • Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
  Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
 • Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
  Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
 • Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
  Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
 • Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
   Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
VİDEO GALERİ
YUKARI