Bugun...
Bizi izleyin:Değerlendirme ve İstişare Toplantısı’nın Yedincisi Pazarcık’ta

Tarih: 26-06-2020 17:23:43 + -


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın yedincisini yapmak üzere gittiği Pazarcık’ta, ilçe belediyesini ziyaret etti.


Değerlendirme ve İstişare Toplantısı’nın Yedincisi Pazarcık’ta

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın yedincisini yapmak üzere gittiği Pazarcık’ta, ilçe belediyesini ziyaret etti.

 

Başkanlık odasında gerçekleştirilen ziyarette Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan; “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, yaptığımız, yapmakta olduğumuz ve ilerde yapacağımız çalışmaları yerinde incelemek ve istişarelerde bulunmak üzere ilçemize geldiler. Bugüne kadar Büyükşehir Belediyemizle birlikte sayısız hizmetler gerçekleştirdik. Bundan sonra da gerçekleştireceğiz inşallah. Kısaca demek istiyorum ki: Pazarcık hizmete doyacak. Büyükşehir Belediye Başkanımıza şahsım ve ilçem adına hoş geldiniz diyorum.” diye konuştu.

 

Belediye ziyaretine katılan Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, pandemi sürecinin birçok çalışmayı engellediğine dikkat çekerek; “Büyükşehir belediyemizle ilçe belediyelerimizin koordine içinde çalışmaları Kahramanmaraş’ımıza artı değer katmıştır, katmaya da devam ediyor. Pandemi süreci birçok çalışmayı engelliyor, yavaşlatıyor. Buna rağmen belediyelerimizin çalışmalarını aralıksız sürdürmelerini takdirle karşılıyoruz.” ifadelerinde bulundu.

 

 

“Kahramanmaraş örnek şehirler arasındadır.”

 

Pazarcık Belediyesi ziyaretlerinde kısa bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör; “Bugün Pazarcık’ta Değerlendirme ve İstişare Toplantısı’nın yedincisini yapacağız.  Bu vesileyle, geçtiğimiz günlerde ebediyete uğurladığımız, şehidimiz Ömer Kahya kardeşimizi bir kez daha rahmetle, minnetle anıyorum. Ailesine de sabır diliyorum. Ülkemizin, vatanımızın başı sağ olsun. Değerli arkadaşlar! Kahramanmaraş örnek şehirler arasındadır. Birlik beraberlik içinde mücadele ettiğimiz sürece aşamayacağımız sorun yoktur. Bizim, çok şükür imkansızlık diye bir problemimiz yok. Fakat planlanan eylemler arasında, kişilere göre öncelikler değişebilir. Önemli olan, ortak akılla hareket etmektir. Bizim önceliğimiz; yol, su ve kanalizasyondur. İçme suyu ve yol sorununun bahanesi olamaz. Ümitsizlik içinde olmayalım. Bardağın her zaman dolu tarafını görmeliyiz. Maraş’ımızın ciddi potansiyeli vardır. Karamsarlığın benim dünyamda bir yeri yoktur. Biz ticaret, tanıtım, turizm gibi yerel kalkınmayı büyütecek faaliyetlere destek veriyoruz. Mesela geçen günlerde Tarihi Maraş Kalemizi açtık. Çok şükür, Rabbim bize, 100 yıl aradan sonra Kale’mizde Cuma namazını kılmayı nasip etti. Bunun dışında Kapalı Çarşı’mızın cephe iyileştirmesiyle ilgili projemiz onaylandı. İnşallah Kapalı Çarşı’mızın tarihi dokusunu daha görünür hale getireceğiz. Yine, Tekke’nin kentsel dönüşüm süreci başladı. Tekke’deki hemşehrilerimiz için yapmakta olduğumuz Saçaklızade Konutları’nda son aşamaya geldik. Aynı zamanda, Kılavuzlu Millet Bahçesi projemiz 7 Temmuzda ihaleye çıkacak. Yine, şehrimizin önemli yerleşim alanlarından Önsen’e, yeni bir köprü yapıyoruz, çalışmalar son hızla devam ediyor. Bir diğer husus, Yedi Kuyular Kayak Merkezi’ne üç yeni tesis yapıyoruz: Bedesten Çarşısı, restoran, kafe ve açık terası olan Sosyal Alan ve 20 adet bungalov ev. Dün Aliya İzzetbegoviç Millet Bahçe’mizin ikinci etap çalışmaları başladı. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nin çevresini yeniden düzenliyoruz. Bütün ilçelerimizde Millet Konağı yapıyoruz. Ben tekrar Pazarcık’ta olmaktan duyduğum mutluluğu dile getirmek istiyor, hepinizi saygıyla muhabbetle selamlıyorum.” ifadeleriyle yerel kalkınmanın önemine dikkat çekti.

 
Bu haber 2784 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Pazarcık Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • maraskenthaber gazetemiz
  resim yok
 • Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
 • Manken
  Manken
 • Atatürk
  Atatürk
 • Fantastik
  Fantastik
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
  ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
 • Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
  Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
 • Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
  Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
 • Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
  Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
 • Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
  Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
 • Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
   Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
VİDEO GALERİ
YUKARI