Bugun...
Bizi izleyin:Aydoğar,Orta hasarlı bina sakinlerinin sonuna kadar yanındayız

Tarih: 19-02-2024 01:28:58 + -


Aydoğar,Orta hasarlı bina sakinlerinin sonuna kadar yanındayız


Aydoğar,Orta hasarlı bina sakinlerinin sonuna kadar yanındayız

 

Depremin üzerinden 1 yılı aşkın süre geçmesine rağmen evlerinin geleceği henüz belli olmayan orta hasarlı bina mağdurlarının Atatürk Anıtı önündeki eylemine katılan Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhammed Aydoğar; “Orta hasarlı bina mağduru vatandaşlarımızın yanında olacağız” dedi.

Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhammed Aydoğar, daha önce 14 kez eylem gerçekleştiren ve 15’incisini Atatürk Anıtı önünde düzenleyen orta hasarlı bina mağduru vatandaşları yalnız bırakmadı. Vatandaşların Atatürk Anıtı önünde düzenlediği eylemde açıklamalarda bulunan Aydoğar, orta hasarlı bina nedeniyle mağdur olan vatandaşların her zaman yanlarında olacaklarını ifade etti. Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş İl Teşkilatı olarak bu konuda ellerinden geleni yapacaklarına dair söz veren Aydoğar, mevcut belediyeye uygun olmayan alan olarak ilan edilen ve yıkımı gerçekleştirilen binaların alanlarını birilerine peşkeş çekilmeye mi çalışılıyor şeklinde soru sordu.

“ÜZERİMİZE DÜŞEN GÖREVİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPACAĞIZ”

Aydoğar; “Bu toplantılarınıza daha önce de davet edildim ama katılmamıştım. Bunun sebebi mevcut yönetimlere zaman verilmesi gerektiği kanaatindeydim ama zaman vermeyle olacağı da kalmadı, artık ders vermemiz lazım. Depremin üzerinden bir yıl süre geçti ve bu süre zarfında insanlarımız, vatandaşlarımız hakkını elde edebilme adına yollara döküldü. Bu orta hasarlı ve uygun olmayan alanlardaki mağdurlarımız artık yalnız değil, Yeniden Refah Partisi olarak orta hasarlı binalar yüzünden mağdur olan kardeşlerimizin sonuna kadar yanındayız, yanında olacağız. Hem orta hasarlılarda hem uygun olmayan alanlarda yapılanlar için Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş İl Teşkilatı olarak bize ne düşüyorsa ne yapmamız gerekiyorsa yapmaya söz veriyoruz. Gazamız mübarek olsun” şeklinde konuştu.

“UYGUN OLMAYAN ALANLARI BİRİLERİNE PEŞKEŞ ÇEKMEK Mİ İSTİYORSUNUZ?”

Uygun olmayan alan ilan edilen yerlerle o alanların birilerine peşkeş mi çekilmek istendiği yönünde şüpheler oluştuğunu vurgulayan Aydoğar; sözlerini şu şekilde noktaladı: “Bir binanın yeri depremden önce 15 kat yapılmaya uygundu da sizin imar verdiğiniz 10 yıllık binalar depremden sonra mı uygun olmadı? Yoksa siz buraları birilerine peşkeş mi çekmek istiyorsunuz. Biz bu soruyu sorarız. Dulkadiroğlu’nu yerle bir ettiniz. Kahramanmaraş’ta dün yapılan binalar, bugün dozerlerle yıkılmaktadır.  Bütün bu soruların cevabını bugün sandıkta soracağız. Bizler sizin temsilcileriniziz.”

 

 
Bu haber 388 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
 • Atatürk
  Atatürk
 • Fantastik
  Fantastik
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • Bebişler
  Bebişler
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
  ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
 • Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
  Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
 • Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
  Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
 • Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
  Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
 • Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
  Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
 • Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
   Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
VİDEO GALERİ
YUKARI