Bugun...
Bizi izleyin:Ali Öztunç’tan Fuat Oktay’a, Kritik Soru?

Tarih: 20-06-2022 13:18:42 + -


Ali Öztunç’tan Fuat Oktay’a, Kritik Soru?


Ali Öztunç’tan Fuat Oktay’a, Kritik Soru?

 

 15 TEMMUZ SONRASI TMSF’YE DEVREDİLEN ŞİRKET VE GAYRİMENKUL SAYISI KAÇ?

ÖZTUNÇ’TAN KRİTİK SORU: 15 TEMMUZ SONRASI ATANAN KAYYUMLAR ARASINDA SİYASİ PARTİ ÜYESİ VAR MI?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a, “15 Temmuz sonrası Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna devredilen şirket ve gayrimenkul sayısı kaçtır? Bu şirket ve gayrimenkuller hangileridir? Bu şirketlere TMSF tarafından atanan kayyumlara ödenen ücretler ne kadardır?” sorusunu yöneltti. Öztunç ayrıca, 15 Temmuz sonrası atanan kayyumlar arasında siyasi parti üyesi olup olmadığını sorguladı.

“KAYYUMLAR ARASINDA SİYASİ PARTİ ÜYESİ OLAN VAR MI?”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, 15 Temmuz sonrası atanan kayyumların sayısı, kaç şirketi aynı anda yönetebildikleri, aldıkları maaş ve TMSF’ye devredilen şirket ve gayrimenkullerin bugünkü mevcut durumu gibi, kamuoyunu yakından ilgilendiren sorulara yanıt aradı.

Ali Öztunç’un “TMSF’nin kayyum olarak atadığı şirket yöneticilerinden siyasi parti üyesi olan var mıdır? Var ise bu kişiler kimlerdir ve siyasi partilere göre dağılımı nasıldır?” sorusu dikkat çekti.

Öztunç’un Fuat Oktay’ın yazılı olarak cevaplandırması istemiyle Meclis Başkanlığı’na sunduğu önergede şu sorular yer aldı;

 

 1. 15 Temmuz sonrası Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna devredilen şirket ve gayrimenkul sayısı kaçtır? Bu şirket ve gayrimenkuller hangileridir? Bu şirketlere TMSF tarafından atanan kayyumlara ödenen ücretler ne kadardır?
 2. Bir kayyumun birden fazla şirketin yönetiminde olduğu şirket sayısı kaçtır? Bir kayyumun en fazla kaç şirketin yönetiminde bulunmaktadır? Birden fazla şirkette kayyum olarak atanan kişiler kimlerdir? Birden fazla şirket yönetiminde olan kayyumların yönetiminde bulundukları şirketlerin her birinden aldıkları aylık toplam ücret nedir? Bir kayyum en fazla ne kadar ücret almaktadır?
 3. TMSF’nin 15 Temmuz sonrası TMSF’ye devredilen şirket ve gayrimenkullerden kaçı satılmıştır? Satılan şirket ve gayrimenkul satışından elde edilen gelir ne kadardır? Bu şirket ve gayrimenkulleri alanlar kimlerdir?
 4. TMSF’nin kayyum olarak atadığı şirket yöneticilerinden adli veya idari soruşturma geçiren yönetici var mıdır? Var ise kimlerdir? Herhangi bir suçlama nedeniyle görevden alınan kayyum var mıdır? Var ise kimlerdir?
 5. TMSF’nin kayyum olarak atadığı şirket yöneticilerinden siyasi parti üyesi olan var mıdır? Var ise bu kişiler kimlerdir ve siyasi partilere göre dağılımı nasıldır?Bu haber 551 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Otobüsleri Güzergahları
 • Atatürk
  Atatürk
 • Fantastik
  Fantastik
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • Bebişler
  Bebişler
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
  ÇAKICI REİS SON KLİP www maraskenthaber com
 • Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
  Amerikalı Çocuklar Türk Yemeklerini Tadıyor!
 • Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
  Leğenin İçindeki Gorilin Profesyonellere Taş Çıkartan Dans Performansı
 • Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
  Avrupa'nın En Uzun Bacasına Tırmanan Çiftin Akıllara Durgunluk Veren Macerası
 • Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
  Kütür Kütür Bambu Ağacı Yiyen Panda
 • Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
   Pixar Filmlerinin 1984'ten Günümüze Evrimi
VİDEO GALERİ
YUKARI